Нові правила в будівництві

Огляд законодавства, 12 червня 2017

Нові правила в будівництві

10 червня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 17.01.2017 р. № 1817-VIII, який вносить цілий ряд змін до законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності.

Передусім, Закон скасовує розмежування об’єктів будівництва за категоріями складності та запроваджує класифікацію об’єктів будівництва за класами наслідків (відповідальності), що залежать від рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта, етажності об’єкту тощо.

В залежності від класу наслідків (відповідальності) об’єкти будівництва розподіляються на:

  • об’єкти з незначними наслідками (СС1), до яких належать об’єкти І та ІІ категорії складності (згідно з класифікацією, що існувала до 10.06.2017 р.);
  • об’єкти з середніми наслідками (СС2), до яких належать об’єкти ІІІ та ІV категорії складності (згідно з класифікацією, що існувала до 10.06.2017 р.);
  • об’єкти із значними наслідками (СС3), до яких належать об’єкти V категорії складності (згідно з класифікацією, що існувала до 10.06.2017 р.).

Серед інших змін, що запроваджені Законом, є скорочення переліку дозвільних документів в сфері будівництва та скасування декларації про початок виконання будівельних робіт. Відтепер, забудовник має право почати виконання будівельних робіт після надання ДАБК повідомлення про початок виконання будівельних робіт (для об’єктів з незначними (СС1) наслідками) або отримання відповідного дозволу на виконання будівельних робіт (для об’єктів з середніми (СС2) або із значними (СС3) наслідками).

Водночас, Закон розширив перелік підстав для анулювання дозволу на виконання будівельних робіт та запровадив наступні додаткові підстави для анулювання дозволу:

  • скасування містобудівних умов та обмежень;
  • систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Варто також зазначити, що з набуттям чинності Законом діяльність щодо будівництва об’єктів з середніми (СС2) або із значними (СС3) наслідками підлягає ліцензуванню, а проекти будівництва вказаних об’єктів – обов’язковій експертизі.

Крім цього, Закон передбачає проведення позапланових перевірок органами державного архітектурно-будівельного контролю та одночасно посилює відповідальність за порушення законодавства у сфері містобудування.

 __________________________________________________________________

Цей огляд останніх змін до чинного законодавства України не є юридичною консультацією і може бути використаний виключно для отримання загальної інформації.

За додатковою інформацією звертайтесь до юридичної фірми «Антіка»:

вул. Хрещатик, 12, 2-й поверх

м. Київ, 01001, Україна

тел./факс: +38 044 390 09 20/21

office@antikalaw.com.ua

www.antikalaw.com.ua

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *