НКЦПФР зробила наступний крок для запуску процедури примусового викупу акцій

Огляд законодавства, 3 Листопада 2017

НКЦПФР зробила наступний крок для запуску процедури примусового викупу акцій

Національна комісія по цінним паперам та фондовому ринку системно та впевнено рухається в напрямку створення в Україні робочого механізму примусового викупу акцій мажоритарними акціонерами.

Нагадаємо, в червні поточного року набули чинності зміни до Закону України «Про акціонерні товариства», що дозволяють акціонеру, який є власником домінуючого контрольного пакета акцій, здійснювати примусовий викуп акцій у інших акціонерів (так звана процедура “squeeze-out”). Натомість, через відсутність необхідного нормативного регулювання здійснити такий примусовий викуп акцій, наразі, все ще неможливо.

З метою створення необхідних умов для запуску процедури “squeeze-out” НКЦПФР 05.09.2017 р. ухвалила Рішення № 662 «Про інформацію, що міститься в повідомленні про набуття права власності на домінуючий контрольний пакет акцій та публічній безвідкличній вимозі» (далі – Рішення). Даним Рішенням регулятор встановив форму та обсяг інформації, що повинна вказуватись у повідомленні про набуття права власності на домінуючий контрольний пакет акцій, яке надсилається акціонером до НКЦПФР, а також у публічній безвідкличній вимозі про придбання акцій товариства.

Зокрема, у повідомленні про набуття права власності на домінуючий контрольний пакет акцій необхідно вказувати: ПІБ фізичної особи-власника або найменування юридичної особи, тип особи, тип участі у набутті домінуючого контрольного пакета акцій, участь особи в товаристві, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) особи (для юридичних осіб), кількість акцій товариства, що належали третім особам до набуття особою домінуючого контрольного пакета акцій товариства.

В публічній безвідкличній вимозі про придбання акцій в усіх власників акцій товариства особа, яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, або уповноважена особа повинні зазначати інформацію про:

  • заявника вимоги та його афілійованих осіб, якщо на дату вимоги афілійовані особи заявника вимоги володіли акціями товариства;
  • заявника вимоги – уповноважену особу, якщо рішення про подання до товариства публічної безвідкличної вимоги було прийняте особами, які спільно набули право власності на домінуючий контрольний пакет акцій, та інформацію про таких осіб;
  • товариство;
  • депозитарну установу, в якій відкрито рахунок у цінних паперах заявника вимоги та реквізити рахунку у цінних паперах цієї особи;
  • порядок реалізації цієї вимоги.

Рішення набуло чинності 01 листопада 2017 р.

______________________________________________________________

This Legal Alert is intended as a general overview of latest changes in legislation of Ukraine and does not constitute a legal advice.

For further information please contact Antika Law Firm:

12, Khreschatyk Str., 2nd floor,

Kyiv, 01001, Ukraine

tel./fax: +38 044 390 09 20/21

office@antikalaw.com.ua

www.antikalaw.com.ua